Samodzielne poradzenie sobie z uzależnieniem od amfetaminy

Witam.Narkotyki używałem od jakiegoś czasu tylko na imprezach.Od około 8 miesiecy zacząłem brać amfetamine w piątki w pracy gdyż było więcej zadań do wykonania..W ciągu tygodnia nie mam z tym problemu lecz gdy przychodzi piatek to tylko szukam okazjii do zażycia, mam tego już dosć, mam wspaniałą żonę i dzieci i zamist spędzać z nimi weekend to zle sie czuje i na nic nie mam ochoty.Czy jest juz ze mną tak żle czy jestem w stanie poradzić sobie bez poradni? Bardzo proszę o pomoc

Witam Pana, uzależnienie od narkotyków to bardzo poważny problem. Szukanie okazji do zażycia wskazuje na głód/silną potrzebę, która jest jednym z kryteriów sugerujących uzależnienie. Zachęcam Pana gorąco do kontaktu z poradnią zajmująca się leczeniem uzależnień narkotykowych, niestety sam sobie Pan nie poradzi, a warto podjąć leczenie zarówno dla siebie jak i bliskich. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Warto zastanowić się, dlaczego nie chce Pan skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Samo odstawienie substancji nie rozwiązuje w pełni problemu. Wciąż aktualne pozostają kwestie przyczyn, dla których sięgnął Pan po narkotyki. Jest wielu psychoterapeutów specjalizujących się w uzależnieniach. Powinien Pan skorzystać z odpowiedniej pomocy, aby w sposób kompleksowy poradzić sobie z problemem. Terapeuci zajmujący się zdrowiem psychicznym i uzależnieniami to specjaliści jak wszyscy inni, tylko zajmują się specyficznym obszarem zdrowia.

Dzień dobry. Nasuwa mi sie pytanie: Jaki jest powód, że nie chce Pan skorzystać z pomocy poradni? Przeciez to może pomóc, dlaczego nie skorzystac z takiej pomocy i przyspieszyć proces wychodzenia z uzależnienia? Pozdrawiam.