Schizofrenia paranoidalna a brak poczucia bezpieczeństwa

Witam. Mam 29 lat. Nie pracuję ani się nie uczę. Leczę się na shizofrenię paranoidalną. Choroba odebrała mi poczucie bezpieczeństwa. Jak je odzyskać? Jak wygląda poczucie bezpieczeństwa u zdrowej osoby? Ja nie czuję się bezpiecznie sama potrafię Czuję, że czas przecieka mi przez palce, co nie sprzyja zdrowieniu psychicznemu! To moje szukanie pomocy przypomina szamotanie się muchy w wodzie! Nie potrafię niczego dokończyć! Dlaczego tak jest? Czuję się tym zdenerwowana!

Niestety, w tej chorobie może tak być. Poprawa nastąpi po dłuższym czasie regularnego leczenia. Trzeba koniecznie zacząć uczęszczać do placówki, w której będzie Pani mogła brać udział w zajęciach terapeutycznych. Może to być oddział dzienny, klub pacjenta lub inny podobny ośrodek. Jest ich kilka w Łodzi. Codzienny obowiązek wychodzenia z domu, spotkanie z ludźmi, z terapeutami stopniowo pozwoli na odzyskanie poczucia bezpieczeństwa.