Uczucie irracjonalnego poczucia winy

Jak pozbyć się irracjonalnego poczucia winy? Mam shizofrenię paranoidalną. Choroba utrudniła mi kilka rzeczy w życiu, jak kontakty międzyludzkie. Z racji braku odpowiednich umiejętności odczuwam poczucie winy. Nie potrafie się go pozbyć. Czasami czuję, że pomogła by mi odpowiednia terapia. Jednak czuję, że bez szpitala się nie obędzie. Boję się tego, gdyż już 5 razy byłam hospitalizowana. Nie potrafię przyznać sobie do hospitalizacji prawa. Ze względu na bliskich. Pozdrawiam Monika Ch.

Dzień dobry. Proszę nie zwlekać, po pierwsze proszę porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą o Pani stenie - on oceni czy potrzebna jest hospitalizacja, następnie proszę rozpocząć psychoterapię - jak najprędzej - terapia jest procesem rozciągniętym w czasie - dlatego nie warto czekać. Pozdrawiam.