Jak pozbyć się tego poczucia winy?

Zerwałam kontakty ze znajomymi, w których firmie pracowałam. Odeszłam, ponieważ zaczęli mnieć długi i problemy z powodu nieodpowiedzialnego prowadzenia firmy. Ponieważ nie dostałam ostatniej wypłaty, po kilku miesiącach upominania się - zerwałam z nimi kontakty. Wiem, że miałam do tego prawo, ale czuję się winna. Jak pozbyć się tego poczucia winy?!

Witam miło, poczucia winy pozbędzie się Pani zmieniając swój sposób myślenia.
W końcu to oini tak naprawdę są winni temu zerwaniu kontaktów. a nie Pani. To logiczne
prawda ? Gdyby jednak nie mogła sobie sama Pani z tym poradzić to sugerowałbym
konsultację online lub przyjazd do Warszawy. Pozdrawiam serdecznie

liefe flow therapy.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią,
Żeby mogła Pani pozbyć się tego poczucia winy, musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie skąd się wzięło - czy np. fakt że pracowała Pani u tych znajomych traktuje Pani jako rodzaj przysługi i czuje się Pani zobowiązana do czegoś? Czy może przeżywa Pani złość do nich za brak wypłaty i odpowiedzialności a jednocześnie im Pani współczuje kłopotów? Czy generalnie trudno jest Pani egzekwować swoje prawa w życiu?
Hipotezy można mnożyć a prawdziwa odpowiedź jest w Pani. Jeżeli ta kwestia utrudnia Pani życie i trudno samej dotrzeć do odpowiedzi zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl