Ciągłe poczucie winy i bardzo silny lęk

Witam,czuję przymus mówienia ludziom co o nich myślę, badź co powiedziałam na nich do kogoś. Dopóki nie przyznam się odczuwam poczucie winy i bardzo silny lęk. Aby nie odczuwać lęku i nie mówić im o swoich myślach biore Parogen, bez niego poczucie winy mnie wykańcza, nie jem wtedy, nie śpie, a o tym co się dzieje w mojej głowie wolę nie pisać. Proszę mi coś poradzić, przecież ludzie chyba nie przyznają się do swoich myśli,. Czy poczucie winy z powodu myśli jest logiczne? Pozdrawiam kobieta 36lat

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam serdecznie.
Również zachęcam do skorzystania z konsultacji u psychoterapeuty. Warto udać się po taką pomoc, kiedy mamy poczucie, że jakaś część naszego funkcjonowania wymyka się nam spod kontroli.
Z tego, co napisała Pani w swoim pytaniu mogę jedynie domyślać się, że towarzyszą Pani obsesyjne myśli, które wywołują nieprzyjemne uczucia, z którymi nie potrafi Pani sobie poradzić (wydaje mi się, że w tym zakresie można coś zmienić w procesie psychoterapii). Obecnie ma Pani wykształcony taki schemat funkcjonowania, że jedynie przyznanie się do tego, co Pani myśli, powoduje, że emocjonalnie czuje się Pani lepiej. Sama Pani ma poczucie, że nie jest to dla Pani dobre.
Warto to zmienić. Życzę powodzenia.
Katarzyna Gębska