Schudnąć 15-20 kilo do maja 2010 r. Jak to zrobić?

Witam! Mam 27 lat, 184 cm wzrostu i ważę 110 kg. Chciałbym zrzucić 15-20 do maja 2010, następnie dalej pracować nad swoją masą ciała, by była odpowiednia. Mam siedzący tryb pracy, w której jestem średnio 10 h na dobe + około godziny dojazd do pracy i z pracy. Próbowałem ćwiczyć brzuszki i pompki, nawet szło :) Ale cóż, mam przepuklinę międzykręgową, więc musiałem zrezygnować z brzuszków. Proszę o pomoc w ułożeniu jakieś diety i planu ćwiczeń. Pozdrawiam, Jackek
27 LAT ponad rok temu

Witam!

Zrzucenie 15-20 kg w sposób efektywny, może nastąpić przez okres około 20 tygodni, czyli mniej więcej pół roku. Twój obecny tryb życia może utrudnić to zadanie. Bardzo dużo czasu spędzasz w pracy, gdzie nie masz czasu na aktywność fizyczną. A to ona stanowi 50% powodzenia.

Proponuję, abyś wolny czas spędzał na ćwiczeniach, które nie będą obciążały Twojego kręgosłupa, takich jak pływanie. Jest wiele ćwiczeń na inne partie ciała, które również możesz z powodzeniem stosować. Znajdziesz je na stronie: http://abccwiczenia.pl/. Zacznij od weekendu, kiedy jesteś wypoczęty i zrelaksowany. Nie spiesz się. Ćwicz razem z drugą osobą, dzięki temu nawzajem będziecie się mobilizować, a wysiłek przyjdzie łatwiej.

Dieta w Twoim przypadku musi być odpowiednio dobrana, abyś mógł spożywać przynajmniej 2 posiłki w pracy. Rano przed wyjściem z domu obowiązkowo jedz śniadanie - pożywne i zdrowe, złożone z węglowodanów złożonych (muesli/ chleb razowy), białka (ser chudy/ chuda wędlina/ mleko 1,5%) oraz warzyw. Wieczorem przygotuj posiłki do pracy. Może to być sałatka, potrawka z ryżem pełnoziarnistym, serek wiejski light czy odżywcza kanapka. Unikaj słodkich bułek i szybkich dań zjadanych na mieście.
Pamiętaj również o tym, aby po przyjściu z pracy nie najadać się.

Spożywając 4-5 małych objętościowo posiłków w ciągu dnia, będziesz nasycony i nie będziesz potrzebował jeść obfitego posiłku na noc.

Dodatkowo pij dużo płynów (głównie wody niegazowanej), które wypłukują toksyny z organizmu i zapobiegają odwodnieniu się organizmu.

Pamiętaj, że powodzenie w odchudzaniu wymaga czasu i mobilizacji.

Powodzenia i pozdrawiam.