Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna nadwrażliwość na zapachy

Od ponad roku mam problem z silną nadwrażliwością na wszelkie zapachy, powodującą złe samopoczucie i nudności.Przeszkadza mi zapach benzyny, detergentów,kosmetyków, farby do malowania ścian czy gotujących się potraw (jestem w pokoju a kuchnia musi być zamknięta i okno otwarte).Wcześniej już miałam ten problem,ale się nasilił (na pewno nie jestem w ciąży ).Lekarz ogólny nie wie co jest powodem.Gastrolog zasugerował, że to może ma podłoże psychiczne.Czy to prawda? Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam,
przyczyna obniżenia progu wrażliwości dla zmysłu węchu w . opisywanych przez Panią trudnościach, wymaga konsultacji neurologicznej laryngologicznej i alergologicznej.
Poradzenie sobie z tym problemem, będzie zależne od przyczyny dolegliwości.Nie napisała Pani jak długo trwa nadwrażliwość i czy jest problemem pojawiającym się okresowo czy stale, w jakich okolicznościach pojawia się najczęściej?
Po konsultacji z w/w specjalistami, diagnozie wykluczającej, warto byłoby skontaktować się z psychoterapeutą i wraz z nim poszukać przyczyn dolegliwości i rozwiązań.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

0

Jeśli lekarze wyklucza somatyczne podłoże trudności, psychologiczne (emocjonalne) podłoże jest możliwe. Warto wówczas głosić się do psychologa, psychoterapeuty.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy