Zapytaj lekarza

7 3 2 , 7 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna zgaga i biegunka

Od wczorajszego wieczoru meczy mnie ostra zgaga. Piekł przełyk. Dziś zgaga nasiliła się i dodatkowo zaczął boleć i delikatnie piec żołądek oraz doszły do tego piekace żółto brązowe biegunki. Dodam jeszcze ze tabletka ranigast nie pomogła. Czy to coś poważnego? Nie raz miewalam zgagi ale nie tak silne i wtedy piekło tylko w gardle
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Dzień dobry,

Proszę kupić sobie preparat inhibitora pompy protonowej np. pantoprazolu i przyjmować 2 x dziennie po 20 mg - rano na czczo i przed snem. Dodatkowo bezpośrednio przed snem zalecałbym wypicie zaparzonego siemienia lnianego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po kilku dniach lub będą się nasilały, warto wówczas wybrać się do gastrologa. Jednocześnie proszę zadbać o lekkostrawną dietę i na kilka dni wyeliminować kawę oraz niezdrowe napoje typu cola i wszelkiego rodzaju energizery.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy