Pieczenie a zgaga u 21-latka

Witam ,mam pewien problem który się pojawił od soboty, w różnym stopniu pieczenia. Podejrzewam, że to może być zgaga ale nie wiem , czuję to pierwszy raz w życiu.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Występowanie pieczenia na wysokości klatki piersiowej może świadczyć o zgadze, proponuję w przypadku takich dolegliwość zastosować np. Ranigast albo Rennie, ewentualnie inhibitor pompy protonowej np.omeprazol, które dostępne są bez recepty w małych opakowaniach. Unikać przejadania się, pikantnych, tłustych, gorących i bardzo zimnych potraw. W przypadku nieustępowania dolegliwości należy zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam