Silne bóle brzucha i nudności po spożyciu małej ilości alkoholu

Od paru miesięcy spożycie już małej ilości alkoholu (jedno-dwa piwa) powoduje u mnie silne bóle brzucha i nudności. Wódki nie pije w ogóle, bo powodowała wysyp pryszczy i inne wysypki. Problem (choć znacznie mniejszy, ograniczający się tylko do lekkich nudności) pojawia się również po spożyciu smażonego i słodyczy. Czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy po prostu odstawić alkohol,słodycze i produkty ciezkostrawne?

Zdrowy rozsądek nakazywałby odstawić te produkty, po których ma Pan takie objawy. Ważne jest w jaki czas po spożyciu te objawy się pojawiają, czy to jest ból, jeżeli tak to jaki, itp. Jest sporo pytań, które trzeba by Panu zadać i zbadać Pana. Może jednak warto udać się do gabinetu lekarza, aby sprawdzić dlaczego ma Pan takie objawy?