Silne bóle brzucha po zpożyciu alkoholu

Witam. Mój partner po każdym spożyciu alkoholu ma bardzo duże bóle brzucha. Często wymiotuje, brzuch robi się twardy. Był u lekarza i tak naprawde sam wyprosił gastroskopie. Właśnie czeka na badanie. Jednak może Państwo mogą powiedzieć co może się dziać. Dodam jeszcze że jest w grupie ryzyka ponieważ jego mama zmarła na raka żołądka. Oczywiście alkohol odstawił. Pozdrawiam, Karolina.

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy mogą wynikać z picia zbyt dużych ilości alkoholu. Badania gastroskopowe udzieli odpowiedzi na wątpliwości