Silne bóle brzucha u 12-latki

Witam, mam pytanie odnośnie dziecka 12 lat, silne bóle brzucha, gorączka do 39,1. Po wizycie na Sorze usg zapalenie jelita terminalnego z pogrubieniem ściany do 5,5 mm i jej przekrwieniem. brzęk zastawki Bauchina. Ww. chłonne krętniczo-kątnicze liczne, powiększone do 19 mm, przekrwione. Wyrostek robaczkowy ma średnicę do 5 mm - jak niezmieniony zapalnie. Dostaliśmy Biseptol i Multitelac, dieta lekkostrawna i Ibuprom. Czy jest to bardzo niebezpieczne i czy po wyleczeniu mogą być nawroty? Basia

Trzeba dawać leki i obserwować dziecko. Nie ma co sie martwić na zapas. W razie braku poprawy lub wystapienia pogorszenia prosze ponownie zgłosić się na SOR.