Silne bóle podbrzusza i podniesiony poziom lipazy

Witam serdecznie. Mam 27 lat, 8 miesięcy temu urodziłam córeczkę poprzez cc. Karmię cały czas piersią. Od września zaczęłam odczuwać silne bóle podbrzusza. Zrobiłam badania i usg jamy brzusznej. Wszystkie wyniki okazały się dobre, oprócz jednego - lipazy. Maksymalnie było 60 - mój wynik 72 (wrzesień). Dwa tygodnie temu powtórzyłam wyniki - był już 79. Dzisiaj zrobiłam je ponownie - aż 84! Odczuwam dyskomfort w obrębie trzustki. Czy to może być coś poważnego? Bardzo się martwię! Mam małą Córeczkę

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

Dobre wyniki pozostałych badań raczej uspokajają, ale skoro dolegliwości nie ustępują, bądź nasilają się, wskazana jest kontrola internisty/lekarza rodzinnego. Będzie on w stanie całościowo zinterpretować wyniki badań laboratoryjnych i ogólnego stanu pani zdrowia.

Pozdrawiam