Silne skurcze, ból klatki i napady kaszlu 4 lata po obustronnej odmie

Witam. Jestem 4 lata po obustronnej odmie. Miałem videotorakoskopie. Od pewnego czasu czasu odczuwamy silne napadajace skurczo bóle okolice górne klatki napady kaszlu. Wykonuje prace obecnie która rozpreza klatke piersiowa. Bol jest porównywalny jakby klatka uciskala wręcz zgniatala mi płuca. Czy jest się czego obawiać ?

Aleksander Ropielewski

Tak silny ból zawsze budzi niepokój i wymaga konsultacji lekarskie. Bez przeprowadzenia badania trudno jest mi stwierdzić jaka może być jego przyczyna.