Silne skurcze całego brzucha przy ćwiczeniach

Witam, od jakiegoś czasu wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha zaczęły łapać mnie silne skurcze całego brzucha. Zaczęłam też czuć takie dziwne pulsowanie po prawej stronie i skurcze po tej stronie zaczęły występować samoistnie, np gdy siedzę lub leżę. Są bardzo bolesne, czuję jakby wszystko w środku mi się skręcało. Co może być tego przyczyną? Dodam że 10 miesięcy temu urodziłam dziecko i od tamtej pory właśnie zaczęły się te problemy.

Dzień Dobry,

proponuję wizytę u lekarza w celu oceny stanu zdrowia. Skurcze mogą wynikać z problemów z rozciąganiem tej partii mięśni, jak również ze zmian zaistniałych w czasie ciąży i porodu.
Kolejną przyczyną może być nieprawidłowe przygotowanie do treningu - m.in. brak rozgrzewki, rozciągania czy przerwy pomiędzy ostatnim posiłkiem a treningiem.
Po wyeliminowaniu przyczyn medycznych zalecam konsultację z dietetykiem oraz trenerem.

Pozdrawiam
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl