Silne skurcze podbrzusza i żylaki na macicy

Witam,lekarz ginekolog ktory mnie badal stwierdził ze mam żylaki na macicy a inny podczas rozmowy ze to jest niemożliwe nie wiem kogo mam słuchać i czy cos z tym robić dodam ze 13lat temu miałam zgozelinowe zapalenie otrzewnej,ostra sepse był to 5miesiac ciąży od tamtej pory mam bardzo silne skurcze w podbrzuszu potem bol przechodzi na tyl plecow,odbytu,macicy i nagle przechodzi,oraz ciemno brązowe krwawienia miedzymiesiaczkowe.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Żylaki macicy zazwyczaj rozpoznaje się podczas badania USG. Jest to groźne schorzenie dlatego wymaga specjalistycznego leczenia. Leczenie polega na stosowaniu kremów obkurczających naczynia, jeśli takie postępowanie będzie nieskuteczne, konieczne jest leczenie inwazyjne.
Pozdrawiam