BÓLE PODBRZUSZA - CO ZROBIĆ Z ŻYLAKAMI W PRZYMACICZU?

DZIEŃ DOBRY! MAM 26 LAT I OD 4 MIESIĘCY BÓLE W PODBRZUSZU PO LEWEJ STRONIE. LEKARZ STWIERDZIŁ U MNIE ZROSTY PO LEWEJ STRONIE (2 LATA TEMU MIAŁAM CESARSKIE CIĘCIE), PONADTO BADANIE USG TV WYKAZAŁO : ''Trzon macicy niejednorodnej echogenności o wymiarach 36x33x36 mm. Endometrium 6 mm. Jajnik prawy 27x18 mm, jajnik lewy 24x15 mm. W przymaciczu lewym żylakowato poszerzone naczynia.'' LEKARZ STWIERDZIŁ TYLKO, ŻE ''taka już Pani natura'', JEDNAK CO MAM Z TYM ZROBIĆ? BÓL PRZESZKADZA MI W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH. PROSZĘ O POMOC ;-(

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Opisywane dolegliwości są najpewniej spowodowane zrostami otrzewnej. Mało prawdopodobne by były związane z opisywanymi żylakowatymi poszerzeniami naczyń przymacicza.

Niestety, ale możliwości leczenia bólu spowodowanego zrostami pooperacyjnymi są znacznie ograniczone. Oprócz leczenia objawowego w postaci środków przeciwbólowych tylko w skrajnych przypadkach (bardzo nasilonych dolegliwości bólowych, bez żadnej poprawy) stosuje się laparoskopowe uwalnianie zrostów. Jednak jest to metoda po pierwsze inwazyjna, po drugie dająca nie zawsze zadowalające efekty, co jest spowodowane odnawianiem się zrostów, czasem w większej ilości. Tendencja do zrostów jest cechą osobniczą. U większości kobiet tego typu dolegliwości bólowe związane ze zrostami otrzewnej na szczęście po różnym czasie mijają całkowicie. Innym poważniejszym problemem są możliwe zaburzenia płodności, związane ze zwężeniem jajowodów uwięzionych w zrosty.

Proponowałabym zgłosić się powtórnie do swojego ginekologa, porozmawiać z nim, przedstawiając bardzo dokładnie swój problem i jego wagę. Ważne by w czasie tej rozmowy przeanalizowali Państwo wszystkie drogi dalszego postępowania.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty