Silne znieczulenie do chirurgicznego usuwania ósemek a powstanie jaskry

Witam, 2,5 roku temu miałam chirurgicznie usuwane dolne ósemki. Dostałam za silne znieczulenie (adrenalina), będąc już w domu dwukrotnie zemdlałam. Oba zabiegi bardzo kiepsko zniosłam. Lista możliwych powikłań do podpisu była długa. Wkrótce po tym właściwie przypadkowo zdiagnozowano u mnie jaskrę. Zastanawiam się czy znieczulenie mogło przyczynić się do jej powstania? Mam 26 lat, krótkowzroczność, astygmatyzm, brak predyspozycji rodzinnych w kierunku jaskry.

Dostałaś znieczulenie z dodatkiem adrenaliny a nie czystą adrenalinę. Adrenalina powoduje wzmocnienie działania znieczulenia i uważam to za plus. Złe samopoczucie może świadczyć o ewentualnej alergii na znieczulenie bądź po prostu byłaś osłabiona po tym jakże krwawym zabiegu. Nie widzę powiązania pomiędzy jednorazowym znieczuleniem a jaskrą