Silny ból zębów sześć dni po wymianie wypełnienia a możliwość zapalenia miazgi

Witam, 2 tygodnie temu miałam wymieniane wypełnienie w 2 zębach(górna 6 i 7) z powodu próchnicy wtórnej. Przez ok 5 dni zęby te nie wykazywały dolegliwosci bólowych, dopiero 6 dnia zaczeło mnie boleć tak,że nie jestem w stanie funkcjonować bez środków przeciwbólowych. Nie mieszkam w Polsce, planuję byc w kraju dopiero w czerwcu. Co może byc przyczyna takiego bólu, czy mogło dojść do zapalenia miazgi zęba/ów?
Lek. Tomasz Budlewski

Mogło dojść do jakiejś infekcji, lub nie do końca wyczyszczenia zmian. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa.