Silny odruch wymiotny związany z ingerencją w jamie ustnej

Witam. Mój problem polega na silnym odruchu wymiotnym związanym z ingerencją w jamie ustnej. Szczególnie pojawia się on u dentysty gdy przyrządy dentystyczne znajdują się w buzi i dotykają języka i podniebienia ale także podczas rutynowego badania gardła u lekarza. Chciałbym coś z tym zrobić, szczególnie w kontekście wizyty u dentysty. Jedna z dentystek poleciła mi terapię u psychologa. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierna reakcja wymiotna na ingerencję w obrębie jamy ustnej jest cechą osobniczą i nie musi wymagać leczenia. Niemniej jednak warto skorzystać z porady stomatologa oraz udać się do psychologa.