Siniaki i wybroczyny po nacisku skóry a możliwość wykonania badań

Witam,3msc temu w 25tyg ciąży urodziłam martwe dziecko.Sekcja nie wykazała żadnych wad rozw. Zbadali łożysko,było z ogniskami wylewów krwawych i i martwicy.W podścielisku obrzęk i obszary marwticy. Ciąża przebiegała dobrze,wyniki miałam poprawne,przyjmowałam kwas foliowy i żelazo.Jedynie, koło 18tyg na nadgarstku prawej ręki pojawiły mi się wybroczyny.Lekarz nie wiedział z czym to powiązać.Obecnie łatwo się siniaczę,po dłuższym nacisku skóry pokazują mi się wybroczyny.Jakie badania mogę wykonać?

Aleksander Ropielewski

Proszę wykonać parametry krzepnięcia tzn. APTT oraz czas protrombinowy. W dalszej kolejności można wykonać badania przeciwciał antyfosfolipidowych oraz w kierunku czynnika Leiden.