Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i problemy z oddychaniem?

Witam, mam 18 lat i od dłuższego czasu miewam dolegliwości tj. ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, zdarza się, że ciężko "złapać" oddech przez moment, pomimo, że śpię dość długo i staram się prowadzić tzw. zdrowy tryb życia to cały czas odczuwam zmęczenie i osłabienie. Zaczęłam z tego powodu mierzyć ciśnienie ( ok 100/60 mm Hg) i puls w granicach 40-60, choć zdarzyło się nawet poniżej 40. Czy wymaga to wizyty kontrolnej u specjalisty?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!
Nie może Pani bagatelizować tych objawów. Należy zgłosić się do lekarza POZ: Zbada fizykalnie, skieruje na odpowiednie badania i w zależności od wyników podejmie dalsze decyzje. Na pewno jest duże tło emocjonalne i prawdopodobnie będzie potrzebne leczenie. Nie wszystko jednak możemy wrzucać do "worka z nerwicami", należy wyjaśnić problem bradykardii.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy