Skąd ten ból piersi i plamienie?

Witam mam 26 lat. Jedno dzieciątko wieku 5 lat. Okres mam zawsze 25 26 trwa 5 dni cykl mam co 30 dni. Ostatni okres miałam 26.10.trwal 5 dni. Według aplikacji i kalnedarza dni plodne zaczynają mi się od 11 do 14 i 12 mam owulacje. Z mężem staramy się o 2 dziecko kochamy się w dni plodne jak i normalne. I 3 dni po owulacji jakoś zwróciły moja uwagę moje objawy ból ostry piersi, i ból podbrzusza szczególnie lewej strony czułam powiększony brzuch i takie skurcze jak w trakcie miesiączki chodź miesiączka za tydzień 25 ma się pojawić. Zrobiłam 3 testy odrazy 5 dni po owulacji i negatywne 3 dni temu miałam bieliznę delikatnie od krwi sadzac że może po prostu tak bywa, dzisiaj patrzę znowu mam. Więc wczoraj generalnie umówiłam się prywatnie do ginekologa i stwierdził badaniem usg dopochwowe że nie ma dziecka, ale za to jest torbiel na jajniku który daje objawy właśnie takie ból podbrzusza. Mówię kurde a jest szansa że zaszłam w ciążę ale jest za wcześnie na wykrycie na usg bo się staramy lekarz powiedział że tak i mówi to wstrzymany się do przyszłego tygodnia do miesiączki bo dałby mi tabletki na usunięcie tego torbiela ale jeśli jest zarodek to lepiej nie będziemy ryzykować. Więc kazał mi się wstrzymać do 26 na test i betę. Dzisiaj plamiłam więc pojechałam do innego lekarza ginekologa gdzie ten lekarz stwierdził mi, że jajniki mam czyste piękne, ale mam nadżerkę. I 2 lekarzy mówi co innego wczoraj nie wykrył nadżerki a dzisiaj inny wykrył nadżerke a żadnego torbiela nie. Więc o co chodzi? Skąd ten ból piersi, plamienie itp?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

problemy z jakimi się Pani aktualnie boryka są zapewne dla Pani trudne pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Objawy, które Pani opisuje faktycznie z większym prawdopodobieństwem mogą wskazywać na torbiel na jajniku, niż na nadżerkę, ale z uwagi na to, iż wszyscy żyjemy jednak w pewnym pędzie, może to być po prostu wynik długotrwałego stresu, na który jest Pani narażona, również w związku z oczekiwaniami na szybkie zajście w ciążę. Rozsądnym wydaje się uzbrojenie się w cierpliwość i zrobienie testu we wskazanym przez lekarza dniu oraz w przypadku dodatkowych zaleceń zastosowanie się do nich, a także wykonanie zaleconych badań wraz z podjęciem odpowiedniego leczenia. Niezbędnym w Pani sytuacji wydaje się wykonanie specjalistycznych badań, które pozwolą postawić lekarzowi prowadzącemu prawidłową diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Warto tutaj również zwrócić uwagę, iż na bóle piersi cierpi nawet 80% kobiet w wieku rozrodczym, bóle pojawiają się z różnym nasileniem, w zależności od cyklu miesiączkowego i mogą, ale oczywiście nie muszą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Warto zatem po konsultacji z lekarzem zrobić również badanie hormonów, ponieważ może być to jedno z kluczowych badań, które określi stężenie hormonów między innymi odpowiedzialnych za płodność. W Pani sytuacji istotnym także wydaje się wybór lekarza, którego darzy Pani zaufaniem, aby nie narażać się na dodatkowy stres. Życzymy zdrowia i powodzenia! Zachęcamy do lektury poniższych artykułów.

https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

https://portal.abczdrowie.pl/stres-a-zajscie-w-ciaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.