Skłonność do ziewania u ludzi

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy po przespaniu kilkunastu godzin tzn. tak mniej więcej 15 godz z półtora godzinną przerwą człowiek podczas rozmowy z kim ma skłonność do częstego ziewania ? Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Dzień Dobry Pani,

Może być tak,że na skutek długotrwałego snu dochodzi do regeneracji organizmu, ale
i do niedotlenienia - może wówczas pojawić się nadmierne ziewanie, choć niekoniecznie.

Czasem ziewanie pojawia się na skutek nadmiernego dotlenienia.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-madej