Skondylotynne nawarstwienie kostne na przednich i bocznych trzonów kręgów
Interpretacja wyniku Rtg: Stwierdzono dyskopatię na poziomie L4-5 i L5-S1 oraz spina bifida S1 i już poczytałem co to jest. Jednak stwierdzono także "skondylotynne nawarstwienie kostne na przednich i bocznych trzonów kręgów L" i w tym przypadku nie wiem co to jest i jaka czeka mnie terapia.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na nadbudowę kostną w obrębie trzonów kręgów. Leczenie jest w dużej mierze uzależnione od występujących objawów. Wskazana jest wizyta u lekarza.