Skręcenie stawu skokowego i ból po zdjęciu szyny

Witam.mialem 2 tyg w szynie ,lekarz stwierdzil skrecenie stawu skokowego,mija tydzien po zdjeciu szyny dostalem masc ibalgin sport,bol jest w okolicy kostki od zewnetrznej strony czy mam rehabilitowac ten stan z bolem

Dzień dobry,
przede wszystkim powiniem Pan poddać się badaniu manualnemu, celem sprawdzenia które tkanki ucierpiały podczas urazu. Po badaniu fizjoterapeuta zdecyduje o sposobie rehabilitacji.
A odpowiadając na Pana pytanie, to jak najbardziej staw skokowy wymaga rehabilitacji i to z kilku powodów:
- będzie mniej bolało
- szybciej wróci Pan do normalnej aktywności
- zmniejszy Pan ryzyko ponownego urazu
pozdrawiam