Skrócenie cyklu miesiączkowego i stan po operacji likwidacji stomii

Witam. Jestem 3 tygodnie po operacji likwidacji stomii i podłączenia J-poucha. Drugi raz pod rząd dostałam miesiączkę za wcześnie (za pierwszym razem po 18 dniach, teraz po 14). Przed szpitalem miałam je w miarę normalnie (z tendencją do zbyt długich cykli, niż zbyt krótkich). Byłam we wrześniu u ginekologa jednak badana byłam tylko przez brzuch. Ostatnia cytologia w maju zeszłego roku. Nie wiem, co mam o tym myśleć. Boję się trochę badania gin, gdyż jestem obolała po operacji. Proszę o radę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zaburzenia miesiączkowania mogą być konsekwencją aktualnego leczenia. Jeśli takie krwawienie powtórzy się kolejny raz, proszę nie bagatelizować problemu, tylko udać się do specjalisty ginekologa.