Skurcze jelit i stres

Witam. Od 3 lat żyję w ciągłym stresie, przez co mam okropne skurcze jelit ale już wiem od lekarza, że to niewyleczalne, że tylko zmiana na życie mniej stresujące może pomóc, niestety to niemożliwe, nie o to chciałam zapytać. Otóż od wczorajszego wieczoru bardzo mnie boli i uciska klatka piersiowa, konkretnie cała jej powierzchnia, w nocy ból był wręcz przerażający, teraz trochę osłabł ale nie ustał całkiem, kiedy tylko się choćby lekko zdenerwuję ból nasila się. Czy to coś poważnego?

Dzień dobry. Zmiana na mniej stresujący tryb życia jest możliwa, np. poprzez zwiększenie umiejętności w zakresie strategii radzenia sobie ze stresem. Zwykle pomocny w tym jest odpowiedni specjalista. Proszę rozważyć współpracy z psychologiem w tym celu. Jeżeli podłoże Pani objawów wynika ze sposobu Pani funkcjonowania psychologicznego, bez podjęcia psychoterapii objawy nie tylko nie ustaną, ale mogą tylko nasilać się w czasie. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/