Jak mogę leczyć objawy stresu?

Witam, jestem mężczyzną w wieku 25 lat. Od dawna mam problemy ze stresem, mianowicie chodzi o drżenie ciała w sytuacjach dla mnie stresujących. Wiem, że problem wymaga leczenia u psychologa ale jest to raczej długotrwały proces a ja mam duży kłopot z wizytą u stomatologa. Nie jestem w stanie spokojnie leżeć na fotelu ponieważ cały się trzęsę a szczególnie w okolicach głowy. Dentysta nie da rady przeprowadzić zabiegu. Myślę nad znieczuleniem ogólnym ale jest to dość drogie. Zanim się na to zdecyduje chciałbym rozważyć inne opcje. Czy istnieją jakieś leki które potrafią zniwelować takie drżenie?? Nie chodzi mi o jakieś ziołowe na uspokojenie bo to nic nie daje w moim przypadku. Raczej o coś mocnego na receptę. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, bolą mnie dwa zęby i widzę że następne też wymagają leczenia. Strasznie to męczące psychicznie i fizycznie :/

Problematykę zastosowania (bądź nie) farmakoterapii przed zabiegiem stomatologicznym warto omówić z lekarzem prowadzącym. Niezależnie od tego, jeśli ma Pan "problemy ze stresem", to z pewnością warto się nimi zająć, nawet w długofalowej perspektywie. Sytuacji potencjalnie stresujących w swoim życiu będzie Pan miał wiele i doraźne "wyciszanie" objawów lekami nie wydaje się najlepszą (ani możliwą do stosowania za każdym razem) strategią. Sugeruję kontakt z psychologiem, aby wyposażyć Pana w wiedzę i umiejętności przyczyniające się do redukcji objawów stresu, a przez to podniesienia jakości Pana życia.