Skuteczność antykoncepcji po ciąży

Witam serdecznie. Mam mały problem: otóż 2 miesiące temu urodziłam synka i 7 tygodni po porodzie dostałam miesiączkę, która trwała 3 dni i była ciemnobrązowa. W pierwszy dzień tego krwawienia zaczęłam stosować antykoncepcję. Czy jestem bezpieczna?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli ma Pani wątpliwość, czy krwawienie miało charakter miesiączki, a co za tym idzie, czy pierwsza tabletka została zażyta we właściwym momencie, należy przez pierwszy tydzień stosowania tabletek używać dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy lub powstrzymać się od współżycia. Po tygodniu regularnego stosowania tabletek będzie Pani zabezpieczona bez względu na przyczynę i charakter krwawienia.

Pozdrawiam serdecznie!