Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych w młodym wieku

Witam. Mam chłopaka od ponad roku, ale nie współżyjemy razem. Jednak moja mama zmusiła mnie do wizyty u ginekologa i brania tabletek antykoncepcyjnych. Czy branie takich tabletek w młodym wieku ma jakieś złe skutki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nikt nie ma prawa zmusić Pani do przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Lak każdy lek, również tabletki hormonalne, mogą powodować wiele działań niepożądanych. Polecam zapoznanie się z ulotką dla pacjenta. W razie wątpliwości proszę udać się na ponowną wizytę do ginekologa.