Ślad z niewielkim strupem i okalającym zaczerwienieniem po kleszczu

Dzień dobry! 1 marca moja 11 letnia córka znalazła kleszcza w tylnej części głowy. Wielkość ok 5-6 mm. Został usunięty niezwłocznie w przychodni. Do dziś pozostał ślad z niewielkim strupem i okalającym zaczerwienieniem o średnicy ok. 5 mm. Po kilku dniach pojawił się powiększony węzeł chłonny na karku ok. 1cm. 14 marca powiększył się węzeł chłonny szyi, lewa strona ok. 2-2,5cm. 11 marca badanie na tokso -ujemne, ASO-103U/ml, CRP-0,27 mg/l, ALT-15, AST-31. Ewentualne rozpoznanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Sądzę, że konieczne są badania w kierunku boreliozy. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry.