Spadek masy ciała przy wzroście poziomu tkanki tłuszczowej, ból i strzelanie stawów, spadek popędu seksualnego

Tsh 1,34( norma 0,35-4,94) Ft3 3.2 (norma 1,71-3,71) 87% Ft4 1,00 (norma 0,7-1,48) 67% Prolaktyna 8.5 (norma 3,46-19,4) Testosteron 1004,48 norma (142,39- 923,14) Mężczyzna Wiek: 22 lata Objawy: -Ciągłe zmęczenie -Spadek masy ciała przy wzroście poziomu tkanki tłuszczowej -Ból i strzelanie stawów -spadek popędu seksualnego -Wypadanie włosów (przy wykluczeniu lysienia androgenowego) -Wahania nastroju -problemy neurologiczne (drżenie kończyn i osłabienie mięśni)

Witam,
to niewątpliwie jest problem dla endokrynologa,jednak z perspektywy psychologcznej można uznać,że pierwotne wobec zaburzeń tarczycy były właśnie psychologiczne problemy/np.zmęczenie ,przciążenie/ o długotrwałym wpływie.Dlatego,by naprawdę wyzdrowieć,najlepiej połaczyć leczenie ciała i psychki.
Pozdrawiam i zachęcam