Spadek wagi, brak apetytu i czarne zabarwienie kału u 78-letniej osoby

Mój dziadek ma 78lat.choruje na reumatyzm.Od jakiegoś czasu strasznie schudł,opadł z sił,zupełny brak apetytu,a mimo to pojawiał się kał koloru czarnego.Po wykonaniu badań okazały się wysokie parametry nerkowe i podwyższone wykładniki stanu zapalnego gdzie konieczna jest hospitalizacja jednak na własne żądanie nie zgodził sie na pobyt w szpitalu.Kreatynina3,06mg/dl,mocznik208,5mg/dl.Obawiam sie o jego stan zdrowia i stad moje pytanie czy są jakieś sposoby na domowe leczenie tych dolegliwosci?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by leczyć Pani dziadka w warunkach domowych. Tak wysokie wartości azotemii wskazują na istotne uszkodzenie nerek - Pani dziadek nie powinien tego bagatelizować. Ze względu na czarne stolce warto wykonać diagnostykę przewodu pokarmowego pod kątem zmian nowotworowych.