Spadek wagi i zespół jelita drażliwego

witam Piszę z następującym pytaniem, bo bardzo się martwię o zdrowie mojego męża. W ostatnim czasie bardzo schudł i chcę tu od razu zaznaczyć, że nie robił tego specjalnie- nie stosował diety, ani nie ćwiczył- najbardziej chudy jest po twarzy. Od jakiegoś czasu zmaga się z dolegliwościami jelita drażliwego i jest to bardzo uciążliwe, bo ma częste bóle brzucha, kłucia, wzdęcia, pogorszone samopoczucie; był u gastrologa, ma leki,ale one już nie działają. Co robić? co mąż powinien jeść żeby przytyć

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

konkretne zalecenia dla pacjenta mozna przedstawić po zebraniu wywiadu żywieniowego. Przez internet mogę tylko sugerować włączenie do diety Nutridrinków wysokokalorycznych.

Pozdrawiam serdecznie