Spadek wagi u 16-latki pomimo zdrowego odżywiania

Dzień dobry, piszę jako zdesperowana matka.Od roku poszukuję przyczyny chorób 16letniej córki.Ma ona 173 cm wzrostu, wazy 49 kilo i waga spada pomimo wysokokalorycznych posiłków.IgE całkowite , które jej zrobiłam to 368 ( norma 86).Tarczyca, morfologia ok tylko niskie limfocyty.W badaniach kału nic nie stwierdzono.Mocz ok.Od roku cierpi też na zaburzeni a lękowe , bóle brzucha -jest pod opieką psychiatry-bierze leki ale wciąż chudnie!.Co dzieje się z moim dzieckiem? BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Może też być niewydolność enzymatyczna trzustki.
Wtedy waga spada bardzo nisko bo układ pokarmowy nie trawi i nie przyswaja składników z pożywienia, mogą też być zaburzenia wytwarzania insuliny (ale nie muszą) - trzeba zrobić usg.
Może to też być celiakia - proszę zrobić w laboratorium test z krwi - oznaczenie przeciwciał przeciwko transglutaminazie tkankowej tTG w klasie IgG i IgA- jeśli wyjdą dodatnie to należy rozszerzyć diagnostykę i potwierdzić na 100% celiakię - od tegobadania warto zacząć.
Czasem przy depresji też się chudnie . Ważne , żeby do czasu aż sprawa się wyjaśni dobrze się odżywiała i nie chodzi tylko o kaloryczność , ale o wartościowość diety: mikroelementy, witaminy, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe.

Może Pani do mnie napisać : info@swiatdietetyki.pl

Powodzenia
Joanna arciszewska