Przybieranie na wadze pomimo zdrowego odżywiania i wynik badania tarczycy

Witam Przybieram na wadze mimo zdrowego odżywiania. od stycznia 2014 roku regularnie ćwiczę codziennie po 45 minut. W niedzielę odpoczywam . Robiłam badania na niedoczynność tarczycy , ponieważ wszyscy chudną a ja tyję. Wyniki TSH 3.372uIU/m1, Anty TG <6.4 IU/m1, ANTY TPO<0.8 IU/m1,Tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo, normoechogeniczna, jednorodna, mała. Grubość cieśni 2mm. Prawy Płat 32.4mmx 16.7mmx14.2mm,V-4,02 cm3, Lewy płat 33.5mmx18.7mmx13mm, V-4,25 cm3. Pozdrawiam Iwona

Witam, Niestety same ćwiczenia nie wystarcza aby schudnąć, jeśli ma Pani nieprawdiłowe nawyki żywieniowe. Być może nieświadomie popełnia Pani błędy, które rzutują na braku skuteczności odchudzania. Tarczycę proszę skonsultować z lekarzem.

Witam.Proponowałabym udać się do dietetyka który po przeprowadzeniu wywiadu, analizy składu ciała ułoży Pani dietę.Pozdrawiam

Warto zrobić analizę składu masy ciała, która powie jakie sa proporcje tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej. Przy dużym wysiłku tworzą się spore mięśnie i one sporo ważą, do tego dochodzi nawodnienie. Zdrowy sposób odżywiania nie znaczy tez, że kaloryczność jest odpowiednia, może jest za duża i to jest powód tycia? Warto było by to zweryfikować.

Witam serdecznie,

W tym momencie ciężko jest mi ustalić czy Pani dieta jest prawidłowa. Super że dba Pani o aktywność fizyczną, jednak to dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Należałoby sprawdzić kaloryczność Pani diety oraz stosunek składników odżywczych. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi w mailu przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie ilości, jakie są pory posiłków itp Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk