Odchudzanie przed miesiączka a powolny spadek wagi

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć czy w czasie odchudzania przed miesiączką waga spada wolniej? Nie zmieniłam sposobu odżywiania,ćwiczę codziennie i z reguły chudłam 1 kg tygodniowo a tu nagle po kolejnym tygodniu spadło mi 0,3 kg ..tyle,ze jestem przed miesiączką. Czy zbliżająca sie miesiączka może być przyczyną takiego małego spadku wagi?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

możliwe że to z powodu miesiączki ale też prawdopodobne, że organizm się przestawił na niższy metabolizm. Proszę dalej stowować dietę i ćwiczyć waga będzie spadać.
Pozdrawiam