Spanie w dzień u 2,5-letniego synka

Mam 2,5letniego synka od urodzenia do teraz naprawde dobrze spi nie ma problemu. Lecz czasem z jego uspaniem wieczorem jest problem moze dlatego ze w dzien spi po 3godzinki?Kłade do o 21;15 a on sie wierci, smieje, kopie kołdre,bawi się.i tp. Lecz sam chodzi do łozeczka i mowi: mamo chcę juz spac, ziewa wypije mleko bo lubi. Jest radoscym dzieckiem. Zdrowy mądry chłopczyc. lecz czasami wlasnie to zasypianie trwa długo.Wstaje b wczesnie około 6;30 rano. Może zadługo spi w dzień??? Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie może być idealnie, jak w podręczniku. Rozumiem, że jest to uciążliwe, ale to trochę niehumanitarne budzić dziecko na siłę w ciągu dnia, by wieczorem padło ze zmęczenia...