Spleśniały chleb

Czy zjedzenie zapleśniałego chleba może spowodować grzybicę? Jestem ciekawa, bo czasami zdarza mi się złapać taki lekko stary chleb.
ponad rok temu

Nie. Grzyb z zapleśniałego chleba zostanie zabity przez sok żołądkowy, jednak i tak spożywanie takich „frykasów” nie jest dobrym pomysłem. Grzyby produkują aflatoksyny – substancje szkodliwe dla organizmu człowieka, prawdopodobnie rakotwórcze. Lepiej nie ryzykować i wyrzucić cały zapleśniały chleb.