Sposoby na brudną dłoń od długopisów u leworęcznych

Witam. Jestem leworęczna i moim problemem jest ciągle brudna ręka od długopisów, rozmazywanie ich itp. Wiem, że należy zmienić długopisy na cieńsze, ale takimi nienawidzę pisać, są jakieś inne sposoby? Do tej pory wpadłam na to żeby naklejać na to ciągle brudzące się miejsce plastry, ale na dłuższą metę jest to nie możliwe, ponieważ codzienne kupowanie i naklejanie plastrów jest kosztowne.

Lek. Marta Gryszkiewicz

To raczej nie jest pytanie do lekarza, psychologa, ani dietetyka.
Może Pani zmienić długopis, kąt ustawienia ręki podczas pisania albo myć dłoń po pisaniu.