Sposoby na uspokojenie się bez stosowania leków

Jak w domowych warunkach szybko się uspokoić. Jestem pewna że mam nerwice od dawna. Nie byłam u lekarza bo przebywam za granicą i nie ufam tym lekarzom. Mam małe dziecko i nie pracuje. Partner za to pracuje ciągle. Bardzo często wpadam w szał. Nie mogę przestać wrzeszcze na wszystko do około. Raz ,nawet nie wiem jak uderzyłam się w twarz . Nie umiem temu zapobiec. Potem płacze przez wyrzuty sumienia i nie mogę spać. Mam koszmary. Kark boli mnie od roku chyba tez z nerwów. Pomóżcie.

Witam, rozumiem, że musi być Pani bardzo trudno zmagać się z wychowywaniem dziecka oraz rzeczywistością na obczyźnie mając poczucie bycia pozostawionej samej sobie. Ważne jest, by zadbała Pani o siebie szukając wsparcia u najbliższych a także pomyślała o uzyskaniu pomocy u profesjonalisty (psychologa/psychoterapeuty), choćby online. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Witam.
Są różne sposoby: odwracanie uwagi, tzw. pozytywne myślenie, zmiana aktywności, spacery, prysznic, treningi relaksacyjne Jacobsona, Schulza itd. Niemniej jednak, wydaje się konieczna 1. diagnostyka: dlaczego Pani tak zachowuje się, nie radzi sobie z napięciem, emocjami; 2. ustalenie planu leczenia (u psychiatry i ew.wykonanie badań psychologicznych).
Witam.Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz