Spożycie dwóch porcji odżywki białkowej

Dzisiaj spozylem za duzo bialka serwatkowego (dla sportowcow). Do szklanki z mlekiem wsypalem dwie duze lyzki, a powinienem wsypac jedną. Odbiło mi sie pare razy smakiem tego bialka, a pozniej troszeczkę czulem jakby delikatny ból w okolicach nerek. Czy to stan niebezpieczny? Powinienem cos zrobic?

witam,

nie ma powodu do obaw. Białko serwatkowe jest bezpieczne a ogólnie po białku może Pan odczuwać podobne objawy za każdym razem. Do tego mogą pojawiać się wzdęcia. Proszę jednak zachowywać wskazane dawki. Proszę tez zastanowic się czy nie jest Pan w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka z diety.
Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pana sylwetka.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk