Spożywanie alkoholu przez chłopaka

Witam, mam 25 lat, a mój chłopak 24 lata. Wydaje mi się, że jest alkoholikiem, a przynajmniej w tym kierunku zmierza. Na początku pił 2,3 piwa tygodniowo, teraz pije 2-4 razy wódkę. Raz jest to jeden drink raz kilka. Nie zaniedbuje pracy, ani mnie, ale myślę, że zmierza w złym kierunku i nie daje sobie tego przetłumaczyć, twierdzi, że to kontroluje. Jego ojciec jest alkoholikiem i boję się, że on też będzie. Nie chcę reagować gdy będzie już za późno. Nie chcę żyć z alkoholikiem. Co robić?

Witam. Bardzo słusznie, że Pani reaguje. Może Pani podpowiedzieć, żeby zgłosił się po pomoc bądź nawet samemu można zgłosić osobe do Komisji Rozwiazywania Alkoholu w swoim mieście.
Słusznie, że nie chce Pani żyć z alkoholikiem. Nie macie razem dzieci, nie jesteście małżeństwem.
Magdalena Brabec

Witam,
niestety obawiam się, że ma pani rację, że wszystko zmierza w kierunku uzależnienia się pani chłopaka od alkoholu. Jeśli on nie da się przekonać, że ma problem zachęcam panią do kontaktu ze specjalistą terapii uzależnień, pani może skorzystać z takiej porady jako osoba związana z osobą uzależnioną. Należy poszukać poradni leczenia uzależnień, porady sa na Fundusz Zdrowia.
Pozdrawiam