Spożywanie błonnika witalnego a poranne bóle w okolicy jelita grubego

Czy spożywanie błonnika witalnego rano przed posiłkiem, może powodować poranne bóle w okolicach jelita grubego?

Wszystko zależy od tego co Pani rozumie poprzez bóle. Jeżeli jest to kwestia intensywnego uczucia parcia na stolec to może to być kwestia związana ze spożyciem błonnika i niekoniecznie jest negatywna. W innym wypadku nie da się tego łatwo określić. Sugerowałabym na kilka dni zaprzestać spożycia błonnika witalnego i sprawdzić czy będzie poprawa. Jeżeli nc się nie zmieni powinna się Pani udać do lekarza.

Dr Krystyna PogoĹ

A jak długo stosuje Pani błonnik oraz jak wygląda sprawa z zaparciami u Pani>

pozdrawiam

Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl