Spożywanie czosnku w ciąży a krwawienia

Witam. Jestem w 14 tyg ciąży. Jestem przeziebiona. Postanowiłam zjeść 2 kromki chleba posmarowane obficie wycisnietymi 2 zabkami czosnku. Wyczytałam ze spożywanie dużych ilości czosnku może wywołać krwawienia. Jakie to są duże ilości i czy mam powody do obaw?

Aleksander Ropielewski

Nie ma Pani powodu do obaw, musiałaby Pani zjeść na prawdę duze ilości czosnku (w praktyce jest to niewykonalne).