Sprawdzenie toksyczności karboleum w domu

Witam, mam taki kłopot. Moi dziadkowie budując dom zabezpieczyli bale karboleum. Czytalam że jest to toksyczne. Ja k sprawdzić tą toksyczność. Moje dzieci są alergikami, mam ma POchp i boje się to nic innego tylko to karboleum tak nam uprzyksza życie i niszczy zdrowie. Z góry dziekuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, z całą pewnością mogę stwierdzić że stosowanie karbolineum jest obecnie zakazane ze względu na działanie rakotwórcze i nie jest zalecana styczność ani dzieci, ani Pani ani nikogo z domowników z tym środkiem. Najlepiej byłoby usunąć ten środek impregnujący z otoczenia. Pozdrawiam.