Spuchnięty lewy migdałek, przytkane ucho

Witam! Od dwóch dni mam spuchnięty lewy migdałek, a dzisiaj rano obudziłam się dodatkowo z przytkanym i lekko bolącym uchem. Jak mniemam jest to spowodowane owym migdałkiem. Chciałabym zapytać czy w związku z tym mogę zastosować lek Otoargent na ucho, by chociaż przestało boleć, czy lepiej jednak leczyć samo gardło i nie ingerować w ucho?

Witam. Miejscowe stosowanie preparatu Otoalergent jest jak najbardziej zalecane i powinno wspomóc leczenie infekcji gardła. Jeśli jednak objawy będą miały tendencje do nasilania się, pojawi się mocny ból lub gorączka proszę skonsultować się z lekarzem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.