Stałe podnoszenie się poziomu żelaza we krwi

bardzo proszę o porade od roku stale podnosi mi się poziom zelaza we krwi obecnie wynosi 193 mam 47 lat mam tez podwyższone triglicerydy 151 cholesterol calk 251 chol ldl 146 i eozynocyty 0,57 .mam zalozona spirale mirena i od tego czasu nie mam miesiączek.czy ten poziom zelaza może mieć z tym jakiś związek.z góry dziekuje za porade

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zalecana jest w tej sytuacji konsultacja hepatologiczna / w Poradni Chorób Metabolicznych z obserwacją w kierunku hemosyderozy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Brak miesiączek powoduje, że rezerwy żelaza w organizmie nie zmniejszają się, jednak jeżeli nie przyjmuje Pani preparatów żelaza, to przyczyna nadmiaru pierwiastka w organizmie wymaga wyjaśnienia.