Stan pacjentki po NZK

Pacjentka po NZK spowodowanym prawdopodobnie przez zator tetniczy a to z kolei doprowadziło do niedotlenienia mózgu. Oddychanie przez rurkę w tchawicy przez respirator. Czy jest możliwe że gdzieś w tętnicy nadal jest zator i to blokuje oddech własny czy jest inna przyczyną? Lekarze twierdzą że zrobienie usg żył czy tętnic nic nie da bo zatoru nie ma ani żadnych zakrzepow ale czy nie powinno się tego sprawdzić?

Nie ma możliwości żeby to sprawdzić. Zator jeżeli był to się rozsiał do drobnych tętnic - nie do sprawdzenia. Po NZK mogą występować wszelkie objawy jakie można sobie wyobrazić, gdyż nigdy nie wiadomo jak wielki obszar mózgu został uszkodzony.